domáca politika zahraničná politika ekonomika bezpečnosť vzdelávanie technológie kultúra
médiá viera rodina zdravie záľuby šport iné
zapalka.sk logo
RSS
prihlasovacie meno:

heslo:


[Registracia]
[Pravidla diskusie]

blogeri

 

najčítanejšie


najdiskutovanejšie

 

Informácie o nových článkoch

 
zadajte svoj e-mail:

Články Vladimíra Palka

Týždeň: Sitno :: 3.12.2007
Ministerstvo vnútra presadzuje podľa poslanca KDH a exministra vnútra Vladimíra Palka nasilu vstup akciovej spoločnosti Pramacom-Slovakia do projektu budovania policajnej komunikačnej siete SITNO.
STV: V. Palko nie je presvedčený či návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi má svoje opodstatnenie :: 1.12.2007
Vyslovenie dôvery vláde a zároveň vyslovenie nedôvery premiérovi Robertovi FICOVI. O týchto dvoch bodoch sa bude v parlamente rozhodovať pravdepodobne už na budúci týždeň.
Regina: Zásah polície proti kazašskej novinárke Balli MARZECOVEJ. :: 22.11.2007
"Poslanec Národnej rady za KDH Vladimír PALKO žiada mimoriadne rokovanie parlamentného Výboru pre obranu a bezpečnosť. Dôvodom je včerajší zásah polície proti kazašskej novinárke Balli MARZECOVEJ.
Topoľčianske noviny: O Novembri 1989 aj o študentke Malinovej :: 20.11.2007
November 1989 vyvolal pri spomínaní po osemnástich rokoch negatívne i pozitívne emócie.
Týždeň: Deklarácia :: 22.10.2007
Kresťanskodemokratickí poslanci Vladimír Palko, František Mikloško a Rudolf Bauer predložili do parlamentu návrh deklarácie o uznaní hladomoru rokov 1932 - 1933 na Ukrajine za genocídu.

Expres: Európe chýbajú pracovníci, chce ich dovážať, plánuje pre nich zaviesť modré karty :: 16.10.2007
"Európska únia by mala začať vydávať cudzincom modré karty, ktoré budú fungovať presne rovnako ako zelené karty v Spojených štátoch.
SRo: Poslanec V.Palko chce politiku podporujúcu pôrodnosť európskych matiek :: 16.10.2007
"Vladimír PALKO z KDH je proti tomu, aby sa demografická kríza v Európskej únii riešila prisťahovalectvom. Obáva sa, že členské štáty únie by zaplavili najmä moslimovia, s ktorých začlenením do spoločnosti má únia podľa neho problém už teraz. Potrebujeme politiku, ktorá podporí pôrodnosť európskych matiek - tvrdí poslanec Vladimír PALKO.
aktuality.sk: Palko, deti a prisťahovalci :: 15.10.2007
Poslanec Vladimír Palko dnes prekvapujúco napadol eurokomisára Franca Frattiniho za jeho úmysel zaviesť modrú kartu pre prisťahovalcov z mimoeurópskych krajín. Kam sa podeli všetky naše deti a ako môže dopadnúť Európa, ak sa prisťahovalectvo nezastaví?
STV 1:Slovenská vláda nedostatočne reaguje na vznik maďarskej gardy :: 15.10.2007
"Slovenská vláda nedostatočne reaguje na vznik Maďarskej gardy. Podľa poslanca Vladimíra PALKA by malo Slovensko podniknúť razantnejšie diplomatické kroky.
TA3: Zákon o Hlinkovi rozdeľuje cirkvi :: 8.10.2007
"Zákon o zásluhách Andreja HLINKU, ktorý prešiel prvým čítaním v parlamente, rozdeľuje cirkvi na Slovensku. Evanjelici ho žiadajú stiahnuť.
SRo: Návrhy vyhlásení k 100. výročiu masakry v Černovej :: 3.10.2007
"V parlamente sa množia návrhy vyhlásení k 100. výročiu masakry v Černovej. Svoju predstavu o tom, ako by mal vyzerať text spomienky, už predložila polovica z počtu parlamentných strán - SNS, KDH aj SMK.
Opozičný blok je podľa "palkovcov" nefunkčný :: 28.9.2007
Opozičný blok je podľa "palkovcov" nefunkčný Podľa Palka, Mikloška a Minárika je dojem jednotného opozičného bloku výhodný pre SDKÚ-DS.
STV: Na zásluhách Andreja Hlinku sa zhoduje väčšina poslancov NR SR :: 18.9.2007
....takýto zákon sa prijíma pri výminočných príležitostiach, 100. výročie Černovej je takou príležitosťou a pre výnimočné osobnosti Andrej HLINKA je takou výnimočnou osobnosťou.
Lumen: V. Palko o kandidátoch na post prezidenta :: 8.9.2007
"Kandidát Kresťanskodemokratického hnutia na funkciu prezidenta Slovenskej republiky v prvom kole volieb by mal stáť jednoznačne na pozíciách ochrany nenarodeného ľudského života, mal by podporovať ochranu rodiny v kresťanskom zmysle a mal by úprimne vyznávať princíp výhrady vo svedomí. Vo svojom stanovisku to uviedol poslanec za KDH Vladimír PALKO."
Vyhlásenie slovenských ekonómov na podporu Deklarácie o suverenite v priamych daniach :: 10.5.2007
Renomovaní ekonómovia sa rozhodli vyjadriť podporu návrhu Deklarácie o suverenite v priamych daniach, o ktorom bude hlasovať Národná rada Slovenskej republiky na nadchádzajúcej schôdzi.
aktualne.sk: Harmonizácia daní môže Slovensko poškodiť :: 8.5.2007
"Slovensko nepotrebuje daňovú harmonizáciu, ale daňovú suverenitu," konštatoval Palko. Prijatím deklarácie o daňovej suverenite, ktorá je na programe najbližšej parlamentnej schôdze, by národná rada vyhlásila výlučnú právomoc Slovenskej republiky rozhodovať o otázkach daní z príjmov fyzických a právnických osôb.
TV Markíza: Vladimír Palko a Rafael Rafaj v relácii Na telo :: 15.4.2007
V. Palko skonštatoval, že SNS má inú rétoriku ako skutky, čo sa ukázalo aj v NR SR pri hlasovaní o deklarácii o štatúte Kosova. Ako dodal, KDH považovalo za správne obhajovať princíp celistvosti suverénneho štátu, pretože ak sa môže deliť štát teraz, môže sa to stať aj v budúcnosti. Predstavitelia SNS však oveľa tvrdšie vystupovali v rozprave, ale zahlasovali za podstatne miernejší dokument.
STV 1: Vladimír Palko a Marek Maďarič v relácii O 5 minút 12 :: 15.4.2007
Podľa Vladimíra Palka nemožno mlčať k výstrelkom, ktoré z SMK prichádzajú len preto, že v budúcnosti bude vzájomná spolupráca potrebná. Územná autonómia a spochybňovanie Benešových dekrétov nepatria do rámca vzájomného porozumenia, tieto témy treba jasne odmietnuť a tak viesť SMK k tomu, aby sa umravnila. Nemožno totiž pripustiť, aby sa tieto požiadavky stupňovali až tak, že sa stanú z hľadiska ďalšej vzájomnej spolupráce vážnou prekážkou.
Okey: Vladimír Palko v politickej talkshow Slovo do bitky :: 15.4.2007
Podľa Vladimíra Palka je správna politika tá, ktorá uznáva veľa rozmerov človeka, čiže uznáva ho ako jedinca so svojimi právami, uznáva ho ako člena rodiny, ako člena svojho národa, ako príslušníka nejakého náboženstva alebo ako človeka bez vyznania.
.týždeň: Bojkot SMK :: 9.4.2007
Poslanec za KDH Vladimír Palko navrhol, aby sa opozičné strany SDKÚ a KDH prestali na niekoľko mesiacov stretávať s SMK na politických stretnutiach opozície pred schôdzami parlamentu. Zdôvodnil to tým, že z kongresu Strany maďarskej koalície prenikli informácie o získavaní delegátov v prospech Csákyho upozorňovaním na Bugárov lepší vzťah k Slovákom.
PRAVDA: Súperi o kreslo lídra KDH bojujú v regiónoch :: 7.4.2007
Ja som ten lepší, predbiehajú sa presvedčiť kresťanských demokratov v regiónoch šéf strany Pavol Hrušovský a jeho vyzývateľ Vladimír Palko. V KDH sa pred straníckymi voľbami začala kampaň na lídra. Po SMK pôjde o druhú opozičnú stranu, kde sa bude rozhodovať o zmene vo vedení.
.týždeň: Teraz ide o všetko :: 19.3.2007
V roku 1988 sa zúčastnil na Sviečkovej demonštrácii, po páde komunizmu zastupoval šéfa federálnej tajnej služby, a napokon ako minister vnútra vzdoroval mafii. Za najťažší však považuje spor o KDH. Vladimír Palko.
TA3: Hrušovský sa opäť uchádza o post predsedu KDH :: 3.3.2007
Súčasný predseda KDH Pavol HRUŠOVSKÝ sa bude opätovne uchádzať o tento post. V boji o šéfa kresťanských demokratov sa tak stretne s Vladimírom PALKOM, ktorý svoju kandidatúru oznámil už pred niekoľkými týždňami. O post podpredsedníčky hnutia pre zahraničnú politiku sa bude uchádzať Anna ZÁBORSKÁ.
HN: V KDH sa bojuje o vedenie :: 23.2.2007
Boj o vedenie KDH graduje. Po ohlásenom zápase o post lídra hnutia odštartoval súboj o podpredsedu pre ekonomiku. Vladimír Palko, ktorý je zatiaľ jediným oficiálnym kandidátom na post predsedu, včera predstavil svoju druhú "pravú ruku" - donedávna riaditeľ mediálneho odboru KDH a zástupca hnutia v Prezídiu FNM Milan Krajniak.
TV JOJ: V KDH sa začína predvolebná stranícka kampaň :: 22.2.2007
V prostredí KDH sa začína predvolebná stranícka kampaň. Vladimír PALKO dnes predstavil časť svojho ekonomického programu, s ktorým vyráža na lov sympatizantov. PALKO chce napríklad zvýšiť dôchodky tým, ktorí majú viac detí, inak povedané viac detí, vyšší dôchodok.
HN: Bez masky s... s Vladimírom Palkom :: 2.2.2007
Vladimír Palko (*1957): politik, poslanec NR SR, bývalý minister vnútra. Je členom KDH. Absolvent Matematicko-fyzikálnej fakulty UK v Bratislave. Niekoľko rokov pôsobil na Elektrotechnickej fakulte STU a SAV a jeden rok pracoval ako námestník Federálnej bezpečnostnej informačnej služby. V politike pôsobí od roku 1996. Vladimír Palko je ženatý a má tri deti. Tento rok sa uchádza o post predsedu KDH.
SRo: Čo ďalej s Ústavom pamäti národa ? :: 31.1.2007
Hosťami moderátorky Lýdie MRÁZOVEJ boli poslanci NR SR Rafael RAFAJ so Slovenskej národnej strany a Vladimír PALKO z Kresťanskodemokratického hnutia. Témou besedy bola budúcnosť Ústavu pamäti národa po zvolení predsedu jeho správnej rady v NR SR.
TV Markíza: V. Palko A V. Veteška v relácii Na telo :: 28.1.2007
V. PALKO je presvedčený o tom, že KDH a HZDS raz budú spolu vo vláde, ako dodal, podmienky na to už boli definované. V. VETEŠKA odmietol, že by sa v HZDS formovali nejaké skupiny, podčiarkol, že hnutie je jednotné, pričom on sám za veľkú prioritu považuje stabilizáciu voličských preferencií.
KORZÁR: Vladimír Palko: Radikalizmus nie je moja metóda :: 27.1.2007
S avizovanou podporou od Jána Čarnogurského začal poslanec KDH Vladimír Palko svoje "turné" po regiónoch, kde chce štruktúry kresťanských demokratov presvedčiť o tom, že práve on je najvhodnejším kandidátom na post šéfa strany. S exministrom vnútra Dzurindovej vlády sme sa porozprávali nielen o týchto ambíciách.
.týždeň: Ľudia v KDH: chceme zmenu, nie boj :: 15.1.2007
Vladimír Palko ohlásil kandidatúru na post predsedu KDH. Odštartoval tým súboj o líderstvo v strane - aj keď zatiaľ nie je celkom jasné, kto s ním bude súperiť. Čo na dianie v hnutí hovoria ľudia v jeho najsilnejších baštách?
HN: Nevnímam sa ako súper :: 9.1.2007
Súboj o moc v KDH dostáva čoraz reálnejšie kontúry. Bývalý podpredseda hnutia a exminister vnútra Vladimír Palko oznámil, že na najbližšom sneme sa bude uchádzať o post šéfa KDH. Súpera zatiaľ nepozná - očakáva sa však, že ním bude súčasný predseda Pavol Hrušovský, ktorý v hnutí reprezentuje opačné názorové krídlo.
SME: SNS cúva v národných témach :: 1.1.1970
Vladimír Palko z KDH povedal, že parlament k Hlinkovi schváli vďaka pozmeňovacím návrhom zákon, ktorý má najbližšie k tomu, čo navrhovalo KDH a nie SNS.

doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc.Informácie o Vladimírovi Palkovi

 
zadajte svoj e-mail:

   
© 2007 zapalka.sk