domáca politika zahraničná politika ekonomika bezpečnosť vzdelávanie technológie kultúra
médiá viera rodina zdravie záľuby šport iné
zapalka.sk logo
RSS
prihlasovacie meno:

heslo:


[Registracia]
[Pravidla diskusie]

blogeri

 

najčítanejšie


najdiskutovanejšie

 

Informácie o nových článkoch

 
zadajte svoj e-mail:

PRAVDA: Súperi o kreslo lídra KDH bojujú v regiónoch

Články Vladimíra Palka :: 7.4.2007
> tlač
07.04.2007; Pravda; s. 2; vv, zp

Ja som ten lepší, predbiehajú sa presvedčiť kresťanských demokratov v regiónoch šéf strany Pavol Hrušovský a jeho vyzývateľ Vladimír Palko. V KDH sa pred straníckymi voľbami začala kampaň na lídra. Po SMK pôjde o druhú opozičnú stranu, kde sa bude rozhodovať o zmene vo vedení.

"Chodím na okresné snemy a vysvetľujem všetko, čo s politikou KDH súvisí. Cítim veľkú podporu z regiónov," tvrdí súčasný líder Hrušovský. Rovnako sa však vyjadril aj Palko. "Cítim podporu zdola, žiadajú zmenu vo vedení," tvrdí.

O novom šéfovi sa bude rozhodovať 16. júna, dovtedy sa má uskutočniť vyše 70 okresných snemov. Niektoré už boli, zväčša sa však nepostavili za nikoho. Na rozdiel od SMK totiž regióny v KDH nedávajú svojim členom odporúčania, za koho hlasovať.

Tak to zatiaľ je aj v Prešovskom kraji, kde boli okresné snemy v Sabinove a Stropkove a neprijali žiadne uznesenie. Prešovský krajský tajomník Andrej Senaj by však podporil skôr Hrušovského. "Vieme, kto pre náš kraj čo urobil," poznamenal. Hrušovský ešte nechcel povedať, koho si zvolí za najbližších spolupracovníkov. Palko chce mať za podpredsedov Daniela Lipšica a Milana Krajniaka, ktorý má zodpovedať za ekonomiku. V predsedníctve by podľa neho mala byť aj europoslankyňa Anna Záborská, ktorá ho podporila. Dve miesta Palko necháva pre ľudí zo súčasného vedenia.

Podľa Palka si KDH pod jeho vedením bude vedieť priznať problémy a nebude veci zakopávať pod koberec. "Dôležité je rozvíjať ekonomicko-sociálne témy. Na to potrebuje predsedu, ktorý ich bude pretláčať, a silný tím," myslí si Palko.

Politológ Samuel Abrahám hovorí, že KDH potrebuje zmenu, lebo od prehratých volieb je v kŕči. "Vladimír Palko však nie je žiadna zmena. Nie je to nová tvár," pripomenul Abrahám s tým, že Palko bol roky vo vedení KDH. Podľa neho Palko ponúka hlavne výnimočnosť KDH a malý koaličný potenciál. Či má Palko šancu na prekvapivé víťazstvo, aké dosiahol v SMK Csáky, Abrahám nevedel povedať. Dodal, že dôležité bude rozhodnutie regiónov a tým po ôsmich rokoch KDH vo vláde nechýba jedinečnosť, ale posty v štátnej správe.

Pred kongresom SMK sa väčšina okresov vyjadrila za Bélu Bugára, nakoniec však vyhral Pál Csáky. Kandidátov vraj presvedčil kampaňou a tým, že sa stretával s jednotlivými delegátmi snemu.


doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc.Informácie o Vladimírovi Palkovi

 
zadajte svoj e-mail:

   
© 2007 zapalka.sk