domáca politika zahraničná politika ekonomika bezpečnosť vzdelávanie technológie kultúra
médiá viera rodina zdravie záľuby šport iné
zapalka.sk logo
RSS
prihlasovacie meno:

heslo:


[Registracia]
[Pravidla diskusie]

blogeri

 

najčítanejšie


najdiskutovanejšie

 

Informácie o nových článkoch

 
zadajte svoj e-mail:

Návrhy Vladimíra Palka

Expres:V. Palko žiada hlavu R. Kaliňáka :: 30.11.2007
"Exminister vnútra Vladimír PALKO pre zmenu žiada hlavu Roberta KALIŇÁKA. Ten podľa PALKA umožňuje násilný vstup akciovej spoločnosti Pramacom do projektu policajnej komunikačnej siete. Ide o vyše 300 miliónov korún."
Návrh Deklarácie Národnej rady Slovenskej republiky o uznaní hladomoru rokov 1932 – 1933 na Ukrajine za genocídu :: 18.10.2007
Národná rada Slovenskej republiky,vedomá si, že hladomor na Ukrajine v rokoch 1932-1933 bol vyvolaný totalitným politickým systémom na likvidáciu ukrajinských roľníkov
Návrh zákona o zásluhách Andreja Hlinku :: 20.9.2007
Andrej Hlinka sa svojou verejnou činnosťou zaslúžil o slovenskú štátnosť, a preto si vedľa Milana Rastislava Štefánika zaslúži za svoje zásluhy mimoriadne ocenenie v podobe osobitého zákona.
Deklarácia o daňovej suverenite v priamych daniach :: 10.5.2007
Národná rada Slovenskej republiky vyhlasuje výlučnú právomoc Slovenskej republiky rozhodovať o otázkach daní z príjmov fyzických a právnických osôb a odpočítateľných položiek, nezdaniteľného minima a ostatných otázkach súvisiacich so základom a štruktúrou dane a akýchkoľvek nových platieb majúcich charakter dane, samostatne.
Návrh ústavného zákona o zrušení niektorých rozhodnutí o amnestii :: 29.9.2006
Predložený návrh ústavného zákona zrušuje neštandardné amnestie udelené bývalým predsedom vlády V. Mečiarom, ktorý vykonával niektoré oprávnenie prezidenta republiky. Tieto amnestie – v časti týkajúcej sa zavlečenia M. Kováča ml. do cudziny a zmareného referenda, ktoré malo byť vykonané v dňoch 23. a 24. mája 1997 – sú zmätočné a ako také nezodpovedajú princípu právnej istoty, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou princípov právneho štátu.
Návrh novely zákona o Slovenskej informačnej službe :: 29.9.2006
Cieľom novely zákona je odbremenenie Slovenskej informačnej služby od povinností súvisiacich so získavaním, sústreďovaním a vyhodnocovaním informácií o úplne všetkých formách organizovanej trestnej činnosti.
Návrh novely zákona o ochrane utajovaných skutočností :: 29.9.2006
Cieľom zákona je uzabezpečiť Policajnému zboru rovnaké postavenie, ako má pri výkone bezpečnostných previerok svojich príslušníkov a iných osôb v pracovnom pomere, obdobnom pracovnom vzťahu či služobnom pomere, vrátane uchádzačov, Slovenská informačná služba a Vojenské spravodajstvo.
Návrh novely zákona o vysielaní a retransmisii :: 18.8.2006
Cieľom návrhu novely zákona je sťažiť predstaviteľom organizovaného zločinu a osobám z kriminálneho prostredia získavať priestor v elektronických médiách a tým sa usilovať dosiahnuť spoločenskú akceptáciu t.j. „vyjsť z podsvetia“.
Návrh novely zákona o premávke na pozemných komunikáciách :: 18.8.2006
Cieľom návrhu je pozitívne ovplyvnenie vývoja dopravno-bezpečnostnej situácie na území Slovenskej republiky. Rozširuje sa okruh dôvodov na zadržanie vodičského preukazu o prekročenie rýchlosti jazdy. Ide o také porušenie pravidiel cestnej premávky, ktoré má spravidla za následok vznik vážnych dopravných nehôd s tragickými následkami.
SRo: Diskusia o práci parlamentu :: 1.1.1970
Slovenský parlament má za sebou ďalší rok činnosti. O tom, aký bol končiaci sa rok 2007 v parlamente z pohľadu opozície i koalície diskutovali poslanec za KDH V. PALKO a podpredseda parlamentu za stranu Smer M. ČÍŽ.

doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc.Informácie o Vladimírovi Palkovi

 
zadajte svoj e-mail:

   
© 2007 zapalka.sk