domáca politika zahraničná politika ekonomika bezpečnosť vzdelávanie technológie kultúra
médiá viera rodina zdravie záľuby šport iné
zapalka.sk logo
RSS
prihlasovacie meno:

heslo:


[Registracia]
[Pravidla diskusie]

blogeri

 

najčítanejšie


najdiskutovanejšie

 

Informácie o nových článkoch

 
zadajte svoj e-mail:

TV Markíza: V. Palko A V. Veteška v relácii Na telo

Články Vladimíra Palka :: 28.1.2007
> tlač
28.01.2007; Televízna stanica Markíza; Na telo; 13.00; 30 min.; PUŠKÁROVÁ Zlatica

Podpredseda ĽS - HZDS V. VETEŠKA je rád, že predseda strany V. MEČIAR už bol prepustený z nemocnice do domáceho ošetrenia. Ako dodal, očakáva, že sa do straníckej práce zapojí veľmi rýchlo.

V. PALKO je presvedčený o tom, že KDH a HZDS raz budú spolu vo vláde, ako dodal, podmienky na to už boli definované. V. VETEŠKA odmietol, že by sa v HZDS formovali nejaké skupiny, podčiarkol, že hnutie je jednotné, pričom on sám za veľkú prioritu považuje stabilizáciu voličských preferencií. Osobne neočakáva ani to, že by došlo k zmene v koalícii a zámene koaličných partnerov. S týmto názorom súhlasí aj V. PALKO, ktorý skonštatoval, že takáto ponuka ani nebola, vyjadrenie J. SLOTU v tomto zmysle považuje za neseriózne.

V. VETEŠKA sa nevzdáva svojho zámeru výrazne a v prípade potreby aj inštitucionálne podporiť rozvoj cestovného ruchu. Ako dodal, nemusí ísť nutne o vytvorenie ministerstva, túto oblasť ekonomiky je však potrebné výraznejšie podporovať, keďže vo všeobecnosti ide o najdynamickejšie sa rozvíjajúce odvetvie. Pre V. PALKA toto až taká veľká téma nie je, navyše sa domnieva, že problém sa nevyrieši tým, že sa zriadi nové ministerstvo. Pripomenul, že táto oblasť patrí do kompetencií ministerstva hospodárstva, ktorému už ubudlo z agendy, takže sa môže intenzívnejšie venovať aj rozvoju cestovného ruchu.

Podľa V. PALKA vláda cúva od zmeny odvodov do dôchodkových spoločností, pretože zistila, že je to nepopulárne. Ako dodal, prax ukázala, že priebežný pilier sa prežil, navyše je nespravodlivý voči rodičom mnohodetných rodín. Podľa neho je potrebné podporiť sporivý pilier, aby si každý šetril na svoj dôchodok, ale keďže v ňom sa odbúrava medzigeneračná solidarita, treba hľadať aj možnosti, ako ju do istej miery zachovať. KDH podporí ústavný zákon na ochranu druhého piliera, aj keď ho nepovažuje za samospasiteľný. V. VETEŠKA pripomenul, že dlh Sociálnej poisťovne je vysoký a prvý pilier je ním ohrozený. Pokiaľ ide o zmeny v reforme, dodal, že je potrebné počkať na analýzy, ktoré pripravuje rezort práce. Potvrdil, že HZDS návrh ústavného zákona nepodporí.


doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc.Informácie o Vladimírovi Palkovi

 
zadajte svoj e-mail:

   
© 2007 zapalka.sk