domáca politika zahraničná politika ekonomika bezpečnosť vzdelávanie technológie kultúra
médiá viera rodina zdravie záľuby šport iné
zapalka.sk logo
RSS
prihlasovacie meno:

heslo:


[Registracia]
[Pravidla diskusie]

blogeri

 

najčítanejšie


najdiskutovanejšie

 

Informácie o nových článkoch

 
zadajte svoj e-mail:

TV Markíza: Vladimír Palko a Rafael Rafaj v relácii Na telo

Články Vladimíra Palka :: 15.4.2007
> tlač
14.04.2007; Televízna stanica Markíza; Na telo; Zlatica Puškárová

Poslanec KDH V. PALKO trvá na svojich výrokoch, že by bolo potrebné SMK istú dobu pozorovať a sledovať jej politiku pod novým vedením. Ako dodal, spolupráca musí byť založená na istej dôvere a v istých hraniciach a sem nepatria témy ako územná autonómia či spochybňovanie Benešových dekrétov. Slovenské strany nemôžu byť rukojemníkmi SMK a len krčiť ramenami, keď odtiaľ zaznievajú niektoré nacionalistické výroky. Podľa jeho názoru treba vťahovať SMK do spolupráce so slovenskými politickými stranami, tá však musí mať istý rámec, ktorý sa nesmie opustiť. V. PALKO odmietol, že by jeho postoj súvisel s voľbami v KDH, keďže podobne voči SMK vystupoval aj v minulosti.

Podľa slov predsedu poslaneckého klubu SNS R. RAFAJA nie sú postoje V. PALKA pred voľbami vedenia KDH prekvapujúce. Dodal, že SNS videlo riziko a nebezpečenstva SMK už dávno pred KDH, ktoré dokonca umožnilo vstup etnicky čistej strany do vlády suverénneho štátu a tým jej za osem rokov dovolili narobiť toľko škody, že sa teraz len ťažko budú dať naprávať. Z tohoto pohľadu sa mu zdá smiešne, že V. PALKO vystupuje až teraz po zmene vedenia SMK. Teší ho však, že sa ďalšia strana pridáva k vlastenectvu.

V. PALKO skonštatoval, že SNS má inú rétoriku ako skutky, čo sa ukázalo aj v NR SR pri hlasovaní o deklarácii o štatúte Kosova. Ako dodal, KDH považovalo za správne obhajovať princíp celistvosti suverénneho štátu, pretože ak sa môže deliť štát teraz, môže sa to stať aj v budúcnosti. Predstavitelia SNS však oveľa tvrdšie vystupovali v rozprave, ale zahlasovali za podstatne miernejší dokument a dokonca stiahli aj svoj návrh, ktorý bol skutočne prosrbský a za ktorý bolo napr. KDH pripravené zahlasovať. R. RAFAJ v tejto súvislosti skonštatoval, že SNS sa premyslenou politikou podarilo dosiahnuť, že všetky politické strany okrem SMK zahlasovali za predložený text.

Na odvolanie ministra hospodárstva JAHNÁTKA nebol podľa R. RAFAJA dôvod, pretože išlo o súdenie za výrok, ktorým pomenoval istý negatívny jav, čo možno považovať aj za spochybnenie slobody názoru. Navyše zo strany týždenníka išlo o neseriózny prístup. V. PALKO pripomenul, že minister v rozhovore nekritizoval nelegálne metódy, ale prihováral sa za ich legalizáciu.


doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc.Informácie o Vladimírovi Palkovi

 
zadajte svoj e-mail:

   
© 2007 zapalka.sk