domáca politika zahraničná politika ekonomika bezpečnosť vzdelávanie technológie kultúra
médiá viera rodina zdravie záľuby šport iné
zapalka.sk logo
RSS
prihlasovacie meno:

heslo:


[Registracia]
[Pravidla diskusie]

blogeri

 

najčítanejšie


najdiskutovanejšie

 

Informácie o nových článkoch

 
zadajte svoj e-mail:

TV JOJ: V KDH sa začína predvolebná stranícka kampaň

Články Vladimíra Palka :: 22.2.2007
> tlač
22.02.2007; TV JOJ; Noviny; 19.30; 2 min.; Dibáková Jana

Moderátor:

"V prostredí KDH sa začína predvolebná stranícka kampaň. Vladimír PALKO dnes predstavil časť svojho ekonomického programu, s ktorým vyráža na lov sympatizantov. PALKO chce napríklad zvýšiť dôchodky tým, ktorí majú viac detí, inak povedané viac detí, vyšší dôchodok."

J. DIBÁKOVÁ, redaktorka:

"Vladimír PALKO vychádza z predpokladu, jedno dieťa rovná sa jeden milión korún v podobe nákladov na výchovu. Dieťa však v budúcnosti odvedie štátu na daniach priemerne viac ako dva milióny."

V. PALKO, kandidát na post predsedu KDH:

"Podľa rozprávky O troch grošoch chceme, aby sa rodičom za to, že vychovali dieťa, ktoré pracuje, aby sa im potom vrátil na starobu nie tretí groš, ale zlatý dukát."

J. DIBÁKOVÁ:

"Dospelé pracujúce dieťa by tak každý mesiac časť odvodov presmerovalo na účet rodiča. Ak sa ale bojíte, že najvyššie dôchodky budú mať práve tí, ktorí sa rodením deti doslova živili, autori nápadu sľubujú, to sa nestane."

Milan KRAJNIAK, KDH:

"Po zavedení nášho systému by práve bolo veľmi výhodné pre každého rómskeho rodiča, aby navádzal deti k tomu, aby pracovali."

J. DIBÁKOVÁ:

"V KDH sú opäť stranícky vody rozčerené. No a PALKOV stranícky šéf a pravdepodobne aj protikandidát kolegovi za tézy netlieska."

Pavol HRUŠOVSKÝ, predseda KDH:

"Trošku ma prekvapilo, že pred rokom keď bol vo funkcii podpredsedu strany, kedy strana sa uchádzala o priazeň voličov, neponúkol tieto tézy."

J. DIBÁKOVÁ:

"Pavol HRUŠOVSKÝ, ale stále váha, kandidatúru ešte vždy neoznámil."

P. HRUŠOVSKÝ:

"Nechcem to dlho odkladať, ale chcem to najprv oznámiť mojim najbližším kolegom vo vedení strany."

J. DIBÁKOVÁ:

"No očakáva sa, že HRUŠOVSKÝ tak urobí na budúci týždeň. Július BROCKA však o predsedníckom súboji PALKO verzus HRUŠOVSKÝ tvrdí, má sa odohrávať za dverami KDH."

J. BROCKA, podpredseda KDH: "Má sa to robiť inak. V tomto prípade Vladimír PALKO považujem to nie za veľmi šťastné, skôr to považujem za nekorektné."

J. DIBÁKOVÁ:

"O tom kto sa stane predsedom KDH by sa malo rozhodnúť na sneme 9. júna. No a nového alebo staronového predsedu čaká celkom jednoznačná úloha, nájsť liek na neustály prepad preferencií KDH."


doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc.Informácie o Vladimírovi Palkovi

 
zadajte svoj e-mail:

   
© 2007 zapalka.sk