zapalka.sk -- blog systém www.zapalka.sk

Opozičný blok je podľa "palkovcov" nefunkčný

Sekcia Články Vladimíra Palka :: 28.9.2007
 
 
Agentúra SITA, 21.09.2007

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) - Súčasný opozičný blok SDKÚ-DS, KDH a SMK je nefunkčný. Tvrdia to v dnešnom vyhlásení, ktoré poskytli agentúre SITA, traja poslanci KDH Vladimír Palko, František Mikloško a Pavol Minárik. "Pravidelné stretávanie sa opozičných strán na tzv. "opozičnej rade" je fikcia, ktorá vytvára klamlivý dojem, že všetky tieto strany chcú byť po voľbách vo vláde alebo v opozícii len spolu. Taký dojem je však nepravdivý," uviedli vo svojom vyhlásení poslanci.

Podľa Palka, Mikloška a Minárika je dojem jednotného opozičného bloku výhodný pre SDKÚ-DS, lebo je v ňom lídrom. Je výhodný pre SMK, lebo jej dáva krytie zo strany slovenských politických strán. "KDH má z neho len nevýhody. Od SDKÚ nezískava podporu pre svoje návrhy, napr. návrh na trestnú zodpovednosť právnických osôb a návrh na obmedzenie hracích automatov. Od zmeny vedenia SMK robí SMK kroky, od ktorých sa musí KDH opakovane dištancovať," zdôrazňujú poslanci.

"KDH by malo začať podľa troch poslancov KDH robiť samostatnú opozičnú politiku. Musí sa predstaviť ako jasná alternatíva, ako strana kresťanská, národná a prorodinná. Cieľom samostatnej opozičnej politiky nemá byť izolácia SMK ani dištancovanie sa od SDKÚ-DS, ktorá ostáva pre KDH najbližším partnerom. Opozícia sa však nemá tváriť, že je jednotnou alternatívou, lebo to tak nie je. "Na robenie kompromisov je vhodný čas vo vláde, čas v opozícii treba využiť na rozvinutie svojej vlastnej politiky," konštatuje Vladimír Palko. "Prvým krokom sebavedomej samostatnej politiky KDH môže byť postavenie svojho vlastného kandidáta do prezidentských volieb, ktorý by stál jednoznačne na pozíciách ochrany života a rodiny," zdôraznil František Mikloško.


zapalka.sk -- blog systém www.zapalka.sk
© 2007 zapalka.sk